ΑΕΚ: Δύο στα δύο για την ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο!

Η ΑΕΚ επικράτησε του ΑΣΚΑ με 69-34 στο Μαρούσι

Την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα μπάσκετ με αμαξίδιο της ΑΕΚ που επικράτησε με 69-34 του ΑΣΚΑ στο Μαρούσι για την 2η του Νοτίου Ομίλου της Α’2 Εθνικής Κατηγορίας Μπάσκετ με Αμαξίδιο.

Οι «κιτρινόμαυροι» πραγματοποίησαν μια ακόμη πολύ καλή εμφάνιση και έφτασαν δίκαια στην τελική επικράτηση. H AEK πήρε προβάδισμα με 10-4, ο αντίπαλος μείωσε προσωρινά σε 12-16 με την ΑΕΚ να ξεφεύγει σε 14-30 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.  Εφτά λεπτά πριν το τέλος οι «κιτρινόμαυροι» ήταν μπροστά με 57-30 για να πάρουν τελικά τη νίκη με 69-34.

ΑΕΚ (Γ. Σιώμος): Φαντί, Κότσαρης, Χαλδαίος, Αδαμόπουλος, Βασίλιεβ, Πανίδης, Ιμπραήμ, Μάλτζης, Κουλόπουλος