Πάλι με «σπρώξιμο» ο ΠΑΟΚ, 1-3 στην Λεωφόρο τον Παναθηναϊκό! (VIDEO)

Πέρασε από τη «Λεωφόρο» ο ΠΑΟΚ με... σπρώξιμο από τον Ισπανό Ντε Θέρο Γκράντε

Ο ΠΑΟΚ χρειάστηκε ένα καθ’ όλα αμφισβητούμενο πέναλτι, που εκτέλεσε εύστοχα ο Κούρτιτς στο 85ο λεπτό, για να κάμψει την αντίσταση του Παναθηναϊκού με 3-1 στη Λεωφόρο.

Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου προηγήθηκε με σουτ του Ακπομ έπειτα από πάσα πάρε-βάλε του Ζίβκοβιτς στο 13ο λεπτό

Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν να αντιδράσουν, όταν στο 59ο λεπτό ο Χουάνκαρ βρήκε τον Καρλίτος, αυτός με εξαιρετική προσποίηση βρήκε τον Μαουρίσιο που με πολύ ωραίο σουτ νίκησε τον Πασχαλάκη κάνοντας το 1-1.

Από εκεί και έπειτα όλα έδειχναν πως το παιχνίδι πηγαίνει στην ισοπαλία, με τον Ισπανό, Ντελ Θέρο Γκράντε όμως να έχει διαφορετική άποψη.

Στο 84ο λεπτό ο Ισπανός ρέφερι είδε παράβαση, μέσω VAR, σε μαρκάρισμα του Βιγιαφάνιες, πάνω στον Μιχαηλίδη. Ο Κούρτιτς 1 λεπτό αργότερα ανέλαβε την εκτέλεση για να βάλει ξανά μπροστά στο σκορ τον ΠΑΟΚ.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στην τελευταία φάση της αναμέτρησης από εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Κούρτιτς.

Παναθηναϊκός: Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Βέλεθ, Σάρλια, Χουάνκαρ, Ρούμπεν, Αλεξανδρόπουλος (58’ Μασουρίσιο), Παλάσιος, Καρλίτος (78’ Μακέντα), Βιτάλ (58’ Χατζηγιοβάνης), Ιωαννίδης (66’ Βιγιαφάνιες).

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Τέιλορ, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια (33’ Ροντρίγκο), Εσίτι (87’ Σβαμπ), Κούρτιτς, Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Μουργκ (70’ Καντουρί), Ακπομ (87’ Σβιντέρσκι).