Απίστευτη αυτοκτονία για την Μπαρτσελόνα κόντρα στην Θέλτα!

Η Μπαρτσελόνα έχασε στις καθυστερήσεις δικό της παιχνίδι, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της LaLiga, καθώς προηγήθηκε με 3-0 στο Βίγκο επί της Θέλτα, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν ν’ αντεπιτεθούν και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων πήραν ανέλπιστα το βαθμό τηςς ισοπαλίας με 3-3!

Η ομάδα της Βαρκελόνης προηγήθηκε με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Φατί (5′), Μπουσκέτς (18′), Ντεπάι (34′), αλλά στην επανάληψη παρουσιάστηκε αγνώριστη και το πλήρωσε, καθώς η Θέλτα μείωσε αρχικά σε 3-2 με τα τέρματα των Ασπας (52′) και Νολίτο (74′), με τους γηπεδούχους να πιέζουν στα τελευταία λεπτά για την ισοφάριση και κατάφεραν τελικά να το πετύχουν στην τελευταία φάση του αγώνα, με το δεύτερο σημερινό γκολ του Ιάγο Ασπας στο 96′!

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ