Conference League: Νέα γκέλα για την Ανόρθωση, σημαντική νίκη για την Καραμπάγκ

Οσα έγιναν στα δυο πρώτα παιχνίδια του Conference League

Με δυο αναμετρήσεις, νωρίς το απόγευμα της Πέμπτης, ξεκίνησε η τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Conference League.

Στην Εσθονία, η Ανόρθωση, ακριβώς όπως και στο παιχνίδι της Κύπρου πριν δυο εβδομάδες, προηγήθηκε με 2-0 της Φλόρα αλλά οι γηπεδούχοι επανήλθαν και ισοφάρισαν σε 2-2. Σκόρερ για την ομάδα του Κετσπάγια οι Χριστοφί και Πόποβιτς ενώ για την Φλόρα σκόραραν οι Σάπινεν και Σεντζόφ.

Την ίδια ώρα, στο Καζακστάν, η Καϊράτ Αλμάτι υποδέχθηκε την Καραμπάγκ, με την ομάδα από το Αζερμπαϊτζάν να παίρνει σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-1. Στο 58ο λεπτό ο Βαντζί έκανε το 0-1 για να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα ο Καντέ. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στην Καραμπάγκ πέτυχε στο 72ο λεπτό ο Ζουμπίρ.