Champions League: Κακό βράδυ για Σέριφ και Αθανασιάδη, ήττα 1-3 από την Ιντερ (VIDEO)

Η Σέριφ Τιρασπόλ, με τον Γιώργο Αθανασιάδη βασικό, φιλοξένησε την Ιντερ αλλά γνώρισε την ήττα με 3-1 από την ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Ο Ελληνας τερματοφύλακας κράτησε απαραβίαστη την εστία του για 54 λεπτά, πραγματοποιώντας μερικές σωτήριες επεμβάσεις σε ευκαιρίες των Ιταλών.

Οι «Νερατζούρι» προηγήθηκαν στο 54ο λεπτό με τον Μαρσέλο Μπρόζοβιτς, για να κάνει το 2-0 ο Μίλαν Σκρίνιαρ στο 66ο λεπτό.

Το 3-0 για την ομάδα του Μιλάνου διαμόρφωσε ο Αλέξις Σάντσες στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης ενώ η Σέριφ μείωσε απλά σε 1-3 με γκολ του Τραορέ στο 92ο λεπτό του αγώνα.