ΑΕΚ: Μεγάλη νίκη της Κ-21 βόλεϊ αγοριών επί του Πανερυθραϊκού (VIDEO)

Δύο νίκες για τα τμήματα βόλεϊ αγοριών της ΑΕΚ

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Κ-21 της ΑΕΚ στο βόλεϊ αγοριών.

Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν σημαντική νίκη με 3-1 σετ επί του Πανερυθραϊκού στη Νέα Ερυθραία.  Η ομάδα του Γιώργου Μάντζιου μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κάνοντας πολύ καλό επιθετικά παιχνίδι πήρε προβάδισμα με 0-2 σετ. Οι γηπεδούχοι ανέκαμψαν και στο τρίτο σετ μείωσαν σε 1-2 αλλά η παίκτες της «Ένωσης» ήταν εξαιρετικοί και στο τέταρτο σετ και παρά τις σημαντικές απουσίες έφτασαν στο 1-3 υποχρεώνοντας τον Πανερυθραϊκός για την πρώτη του ήττα.

Πανερυθραϊκός ΑΣ – ΑΕΚ 1-3 (5η αγωνιστική)

Τα σετ: (19-25,20-25,25-14,14-25)

ΑΕΚ: Θεοδόσης  (αρχηγός), Πετσιας, Καβαρινος, Χαλίλης, Τσαμουδάλης, Τζουύλας, Θεοδοσίου, Μάντζιος,  Σαμουήλης και Φώλιας

Με νίκη συνέχισε και η Κ-18 αγοριών της ΑΕΚ που επικράτησε με 3-1 της Σχολής Μωραϊτη. Οι παίκτες του Ζαν Πιερ Σάγια ήταν πολύ καλοί στο μπλοκ και έφτασαν δίκαια στη νίκη με 3-1 και πλέον βρίσκονται στην 3η θέση με 9 βαθμούς.

ΑΕΚ – ΑΣ Σχολή Μωραϊτη 3-1

Τα σετ: (25-7,23-25,25-10,25-22)

ΑΕΚ: Χαλίλης (αρχηγός), Μάντζιος, Θεοδοσίου, Καρύδης, Οικονόμου, Φωλιάς, Γκιρτζής Μ., Γκιρτζής Φ. Καμαρινόπουλος Χρ., Μπετχαβας

Αντίθετα δεν τα κατάφεραν αυτή την εβδομάδα τα κορίτσια των Κ-18 γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 από την Ένωση Γαλατσίου και 3-0 από τον ΑΣ Τυφών. H K-20 κοριτσιών πραγματοποίησε το ρεπό της.