Super League: Με αμφισβητούμενο πέναλτι κέρδισε (1-2) ο Ολυμπιακός τον Παναιτωλικό (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός χρειάστηκε ένα αμφισβητούμενο πέναλτι του Ελ Αραμπί στο 70ο λεπτό για να κάμψει την αντίσταση του Παναιτωλικού με 2-1 στο Αγρίνιο.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς προηγήθηκε με κεφαλιά του Τικίνιο Σοάρες στο 13ο λεπτό όμως οι γηπεδούχοι απάντησαν άμεσα και ισοφάρισαν με πολύ όμορφο γκολ του Βέργου στο 18ο λεπτό.

Στο 67ο λεπτό ο διαιτητής Φωτιάς και μετά από εξέταση του VAR έδωσε ένα άκρως αμφισβητούμενο πέναλτι στον Ολυμπιακό μετά από σύγκρουση του Μελίσσα με τον Βαλμπουενά, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ελ Αραμπί για το 2-1.