Κύπελλο Ελλάδας: Ζορίστηκε αλλά προκρίθηκε ο Παναιτωλικός (1-2) στην Πάτρα επί της Παναχαϊκής (VIDEO)

Η Παναχαϊκή υποδέχθηκε στην Πάτρα τον Παναιτωλικό, με την ομάδα του Αγρινίου να παίρνει δύσκολα τη νίκη με 2-1 και παράλληλα την πρόκριση για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε με γκολ του Καρέλη στο 20ο λεπτό, με το 0-1 να μένει μέχρι την ανάπαυλα.

Γκολ από τα αποδυτήρια στο δεύτερο ημίχρονο για την Παναχαϊκή, με τον Παπαχρονόπουλο να κάνει το 1-1 στο 47ο λεπτό.

Ο Παναιτωλικός βρήκε δεύτερο γκολ στον αγώνα, με τον Βέργο στο 74ο λεπτό και πήρε την νίκη με 2-1 και την πρόκριση για την επόμενη φάση.