Super League: Ανύπαρκτος εκτός έδρας ο Παναθηναϊκός έχασε (2-1) και από τον Αστέρα στην Τρίπολη

Ακόμα μια εκτός έδρας ήττα για τον Παναθηναϊκό

Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχθηκε τον Παναθηναϊκό για την έβδομη αγωνιστική της Super League και πήρε τη νίκη με 2-1.

Ο Καρλίτος με το όγδοο γκολ του στο πρωτάθλημα, έκανε το 0-1 με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, κόντρα στην ροή του παιχνιδιού και την μέτρια εμφάνιση των «πράσινων».

Για να έρθει η απάντηση εις διπλούν από πλευράς Αρκάδων, αρχικά με το λάθος του Πούγγουρα και το πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα ο Μπαράλες -που σκόραρε για δεύτερη σερί αγωνιστική- στο 33’.

Ενώ ο Σίτο έδωσε έτοιμο γκολ στον Σονί στο 45ο λεπτό, αφού ουδείς αντίπαλος τον μάρκαρε έστω και αντικανονικά, με αποτέλεσμα ο δεύτερος να διαμορφώσει το 2-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Οι Αρκάδες ήταν «ψυχωμένοι», τήρησαν το πλάνο τους και παρότι υποχώρησαν στην επανάληψη, έφτασαν σε δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα!