Super League: Τρίποντο-ανάσα για τον Απόλλωνα Σμύρνης (1-0) απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα (VIDEO)

Ο Απόλλων Σμύρνης υποδέχθηκε στην Ριζούπολη τον ΠΑΣ Γιάννινα για την έβδομη αγωνιστική της Super League και πήρε σημαντική νίκη με 1-0.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με τις δυο ομάδες να μην δημιουργούν πολλές ευκαιρίες μπροστά στις δυο εστίες.

Λυτρωτής για τους γηπεδούχους ο Νίκος Ιωαννίδης, ο οποίος πέρασε στον αγώνα στο ημίχρονο και δυο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους σκόραρε για το 1-0 του Απόλλωνα, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσουν στις καθυστερήσεις όταν κέρδισαν πέναλτι αλλά ο Κότσαρης απέκρουσε την εκτέλεση του Περέα και κράτησε τη νίκη για την ομάδα του.