Europa League: Εύκολα τον Ολυμπιακό (3-1) η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (VIDEO)

Δεν δυσκολεύτηκε η Αϊντραχτ απέναντι στον Ολυμπιακό

Η Αϊντραχτ υποδέχθηκε τον Ολυμπιακό στην Φρανκφούρτη για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League και πήρε εύκολα τη νίκη με 3-1.

Οι Γερμανοί προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπορέ στο 26ο λεπτό ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ελ Αραμπί ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο.

Η Αϊντραχτ βρήκε δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου όταν μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του Ολυμπιακού, ο Μπορέ έδωσε έτοιμο γκολ στον Τουρέ, ο οποίος σκόραρε σε κενή εστία.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Καμάντα στο 59ο λεπτό, με τον Ιάπωνα να εκμεταλλεύεται την ασθενή επέμβαση του Βάτσλικ και να σκοράρει σε κενή εστία.