Conference League: Πήρε τη νίκη στην Κοπεγχάγη (1-2) ο ΠΑΟΚ (VIDEO)

Στοίχισε η αποβολή για τους Δανούς, πήρε το τρίποντο ο ΠΑΟΚ

Η Κοπεγχάγη υποδέχθηκε τον ΠΑΟΚ στην Δανία για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Conference League με την ελληνική ομάδα να παίρνουν τη νίκη με 2-1.

Οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν μόλις στο 9ο λεπτό όταν ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για χέρι εκτός περιοχής.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 19ο ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με κεφαλιά του Σίντκλεϊ μετά από σέντρα του Ζίφκοβιτς.

Ο Σέρβος μετά την ασίστ πέτυχε και γκολ, στο 38ο λεπτό όταν έφυγε στην αντεπίθεση και πλάσαρε εύστοχα.

Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν με τον Μπίελ στο 80ο λεπτό.