Πήρε το ντέρμπι και πάτησε κορυφή η Τραμπζονσπόρ, 3-1 τη Φενέρμπαχτε με απόλυτο πρωταγωνιστή το Μπακασέτα! (VIDEO)

Χρίστηκε σκόρερ δις ο Τάσος Μπακασέτας στο ντέρμπι της Τραμζονσπόρ με τη Φενέρμπαχτσε

Φουλ για πρωτάθλημα πάει η Τραμπζονσπόρ, με τον Μπακασέτα σε απόλυτα ηγετικό ρόλο!

Η ομάδα από την Τραπεζούντα κέρδισε στο ντέρμπι κορυφής, παρ’ όλο που το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς.

Στο 3ο λεπτό, ο Βαλένσια βρήκε τον Ρόσι και ο Ουρουγουανός φορ με ωραίο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν τα παράτησαν και στο 25ο λεπτό ισοφάρισε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάσου Μπακασέτα και ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο 81′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ελληνα διεθνή άσου.

Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 91′ με αυτογκόλ του Λουίζ Γκουστάβο.