Νίκη για τον Παναθηναϊκό (4-1) απέναντι στον Ιωνικό (VIDEO)

Με κορυφαίο τον Καρλίτος ο Παναθηναϊκός νίκησε τον Ιωνικό

Ο Παναθηναϊκός υποδέχθηκε τον Ιωνικό και πήρε τη νίκη με 4-1 με χατ τρικ του Καρλίτος.

Ο Ισπανός επιθετικός άνοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ιωνικός ισοφάρισε με τρομερή κεφαλιά του Σάντσες.

Οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα καθώς στο 38ο λεπτό ο Καρλίτος με πλασέ σκόραρε για το 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ένα τρίλεπτο αρκούσε για να καταρρεύσει ο Ιωνικός, ο οποίος δέχθηκε γκολ από τους Καρλίτος και Παλάσιος (με πέναλτι) και το σκορ πήγε στο 4-1.

Ο Ιωνικός ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς στο 79ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σάντσες.