Σαρωτική η Λίβερπουλ, διέλυσε 0-5 την Γουότφορντ (VIDEO)

Μια άνετη νίκη με 0-5 πήρε η Λίβερπουλ κόντρα στην Γουότφορντ σε ματς για την 8η αγωνιστική της Premier League.

Οι «σφήκες» με τον Κλαούντιο Ρανιέρι πλέον στον πάγκο δεν μπόρεσαν να προβάλουν καμία αντίσταση στην ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, η οποία πάει με την καλύτερη ψυχολογία στο ματς με την Ατλέτικο Μαδρίτης για την 3η αγωνιστική του Champions League.

Η Λίβερπουλ μπήκε δυνατά στο ματς και σκόραρε μόλις στο 9′ με τον Μανέ, ενώ ο Φιρμίνο έκανε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους στο 37′. Χαρακτηριστικό της υπεροχής της Λίβερπουλ στο πρώτο ημίχρονο ήταν ότι η Γουότφορντ δεν είχε ούτε μια φάση.

Η ομάδα του Κλοπ μπήκε με το πόδι στο γκάζι και στο δεύτερο ημίχρονο και «καθάρισε» μέσα σε λίγα λεπτά το ματς, στο 52′ ο Φιρμίνο έκανε το 0-3, ενώ δύο λεπτά αργότερα με απίστευτη γκολάρα ο Σαλάχ έκανε το 0-4.

Το τελικό σκορ το διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Φιρμίνο, ο οποίος ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του.

Να σημειώσουμε πως ο Κωστής Τσιμίκας μπήκε στο 64ο λεπτό στο ματς και ενώ το ματς ήταν στο 0-4.

Γουότφορντ: Φόστερ, Φεμένια (56′ Ενγκάκια), Κάθκαρτ, Έκονγκ, Ρόους, Ντένις (69′ Ζοάο Πέδρο), Κούτσκα, Σισοκό, Μασίνα (46′ Κλέβερλι), Σαρ, Ερναντές

Λίβερπουλ: Κέλεχερ, Αλεξάντερ – Άρνολντ (65′ Τσάμπερλεϊν), Μάτιπ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον (64′ Τσιμίκας), Μίλνερ (83′ Νίκο Γουίλιαμς), Χέντερσον, Κεϊτά, Σαλάχ, Φιρμίνο, Μανέ