Euroleague: Νίκη για τον Ολυμπιακό (83-68) απέναντι στην Ζαλγκίρις

Ο Ολυμπιακός παρά την μέτρια εμφάνιση στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, πήρε τη νίκη με 83-68 απέναντι στην Ζαλγκίρις του Γιούρι Ζντοβτς.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν ένας μονόλογος των Λιθουανών, καθώς προηγήθηκαν με 23-12 αλλά στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μείωσαν και πήγαν στην ανάπαυλα με το σκορ στο 36-39.

Το ματς κρίθηκε στο τρίτο δεκάλεπτο, με τον Ολυμπιακό να παίζει καλή άμυνα και να φτάνει στο +14 (63-49) στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα, με την Ζαλγκίρις να μην μπορεί να επανέλθει στην διεκδίκηση της νίκης.