«Κατέρρευσε» στο β' ημίχρονο η άτυχη Εθνική και έχασε 2-0 από την Σουηδία (VIDEO)

Φτηνή ήττα για την Ελλάδα από τη Σουηδία

Η Ελλάδα αντιμετώπισε στην Στοκχόλμη τη Σουηδία και ηττήθηκε με 2-0, με την υπόθεση πρόκριση στο Μουντιάλ του 2022 να δυσκολεύει ιδιαίτερα.

Η Εθνική μας ομάδα ήταν σαφώς καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο όπου έκανε επτά τελικές προσπάθειες, έχοντας μάλιστα ένα γκολ του Μασούρα που ακυρώθηκε για οφσάιντ και δυο δοκάρια με πλασέ του Μασούρα και κεφαλιά του Παυλίδη.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν όταν ο Μαυροπάνος ανέτρεψε τον Ισακ εντός περιοχής και ο Φόρσμπεργκ ευστόχησε για το 1-0.

Στο 69ο λεπτό και μετά από βολέ του Ολσεν, η άμυνα ολιγώρησε και ο Ισακ αφού πέρασε τον Βλαχοδήμο σκόραρε για το 2-0.

Η Ελλάδα ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς στο 86ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Χατζηδιάκος.