ΑΕΚ: Δεν αγωνίστηκαν στην ισοπαλία του Ιράν (1-1) με τη Νότια Κορέα οι Χατζισαφί, Ανσαριφάρντ και Μοχαμάντι

Στον πάγκο έμειναν σε όλο το ενενηντάλεπτο οι τρεις ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ

Δεν αγωνίστηκαν στην ισοπαλία του Ιράν (1-1) με τη Νότια Κορέα οι τρεις ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ, Εχσάν Χατζισαφί, Καρίμ Ανσαριφάρντ και Μίλαντ Μοχαμάντι.

Το Ιράν υποδέχθηκε τη Νότια Κορέα στην Τεχεράνη για την 4η αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ 2022, με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 49ο λεπτό με γκολ του Σον της Τότεναμ, με το Ιράν να ισοφαρίζει στο 76ο λεπτό με τον Γιαχανμπάς.

Με αυτό το αποτέλεσμα το Ιράν παραμένει στην πρώτη θέση του ομίλου με 10 βαθμούς ενώ η Νότια Κορέα είναι δεύτερη με 8 βαθμούς.