Nations League: Νίκησε την Ιταλία στο Μιλάνο (1-2) η Ισπανία και προκρίθηκε στον τελικό (VIDEO)

Η Ισπανία νίκησε την Ιταλία με 2-1 στο Μιλάνο και προκρίθηκε στον τελικό του Nations League, όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Βέλγιο-Γαλλία.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 17ο λεπτό με ένα υπέροχο γκολ του Φεράν Τόρες, ενώ το έργο τους έγινε πιο εύκολο στο 42ο λεπτό όταν ο Λεονάρντο Μπονούτσι αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, οι Ισπανοί έφτασαν στο 0-2 ξανά με τον Φεράν Τόρες, ο οποίος έβαλε τις βάσεις για τη νίκη-πρόκριση της ομάδας του.

Οι Ιταλοί μείωσαν στο 83ο λεπτό με τον Πελεγκρίνι αλλά δεν κατάφεραν στα λεπτά που απέμεναν μέχρι την λήξη να βρουν γκολ ισοφάρισης.