Conference League: Γκέλα για τον ΠΑΟΚ (1-1) απέναντι στην Σλόβαν Μπρατισλάβας (VIDEO)

Δεν πήρε τη νίκη ο ΠΑΟΚ απέναντι στην Σλόβαν

Ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε στην Τούμπα την Σλόβαν Μπρατισλάβας και αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 για την δεύτερη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Conference League.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου προηγήθηκε μόλις στο 9ο λεπτό όταν μετά από σέντρα του Λούκας Τέιλορ, ο Τσούμπα Ακπομ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Λίγα λεπτά αργότερα, και συγκεκριμένα στο 15ο λεπτό, η Σλόβαν Μπρατισλάβας ισοφάρισε με τον Γκριν, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ μετά από κακή επέμβαση του Πασχαλάκη.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι άλλες ευκαιρίες για να πετύχουν δεύτερο γκολ αλλά ο Ελληνας τερματοφύλακας το απέτρεψε.

Ο ΠΑΟΚ απείλησε κυρίως με Σβαμπ και Μιτρίτσα αλλά δεν κατάφερε να βρει το δεύτερο γκολ, με το 1-1 να μένει μέχρι τέλους.