Europa League: Ο Ολυμπιακός νίκησε (3-0) την Φενέρμπαχτσε στην Τουρκία (VIDEO)

Νίκη στην Τουρκία για τον Ολυμπιακό επί της Φενέρμπαχτσε

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε την Φενέρμπαχτσε στην Κωνσταντινούπολη και πήρε τη νίκη με 3-0.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με πλασέ του Τικίνιο και κράτησε το σκορ μέχρι την ανάπαυλα.

Η Φενέρμπαχτσε πίεσε στην αρχή του δεύτερου μέρους, έφτασε μια ανάσα από την ισοφάριση με το δοκάρι του Πέλκα αλλά δυο γκολ του Γιώργου Μασούρα στο 63ο και το 68ο λεπτό διαμόρφωσαν το 0-3.

Με αυτή τη νίκη ο Ολυμπιακός πήγε στους 6 βαθμούς ενώ η Φενέρμπαχτσε έμεινε στον 1 πόντο μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας με την Αϊντραχτ στην Γερμανία.