Champions League: Διέλυσε την Μπαρτσελόνα η Μπενφίκα, πήρε το ντέρμπι η Γιουβέντους (VIDEO)

Οσα έγιναν στους βραδινούς αγώνες του Champions League

Με έξι αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Στο Τορίνο, η Γιουβέντους υποδέχθηκε την Τσέλσι στο ντέρμπι της ημέρας, με την ομάδα του Μαξ Αλέγκρι να παίρνει την νίκη με 1-0 με γκολ του Κιέζα λίγα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου.

Στη Λισαβώνα, η Μπενφίκα έκανε πάρτι επί της Μπαρτσελόνα, την οποία διέλυσε με 3-0, κι ενώ έχασε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Δυο γκολ πέτυχε ο Ντάρβιν Νούνιες κι ένα ο Ράφα Σίλβα, αντικαταστάθηκε πριν το ημίχρονο ο Πικέ από τον Κούμαν.