Champions League: Περίπατος της Ζενίτ επί της Μάλμε, δύσκολη νίκη για την Αταλάντα (VIDEO)

Οσα έγιναν στα απογευματινά παιχνίδια του Champions League

Με δυο αναμετρήσεις ξεκίνησε η δεύτερη μέρα της 2ης αγωνιστικής του Champions League.

Στην Αγία Πετρούπολη, η Ζενίτ υποδέχθηκε την Μάλμε την οποία κέρδισε με μεγάλη ευκολία με 4-0.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 9ο λεπτό ο Κλαουντίνιο ενώ λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Κουζιάεφ διπλασίασε τα τέρματα για τους Ρώσους.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσαν ο Σουτόρμιν με τρομερό πλασέ στο 80ο λεπτό και ο Γουέντελ στο 94ο λεπτό. Η Μάλμε ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Αχμέντχοτζιτς στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στην Ιταλία, η Αταλάντα υποδέχθηκε την Γιουνγκ Μπόις και χρειάστηκε ένα γκολ του Ματέο Πεσίνα στο 68ο λεπτό για να πάρει την νίκη με 1-0. Με αυτή τη νίκη η Αταλάντα έφτασε τους 4 βαθμούς ενώ η Γιουνγκ Μπόις έμεινε στους 3 βαθμούς.