Premier League: Εύκολα τη Νόριτς η Εβερτον, γκέλα για την Λέστερ (VIDEO)

Οσα έγιναν στα απογευματινά παιχνίδια της Premier League

Τέσσερα παιχνίδια περιελάμβανε το απογευματινό πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής της Premier League.

Στο Λίβερπουλ, η Εβερτον υποδέχθηκε την Νόριτς των Γιαννούλη και Τζόλη και πήρε εύκολη νίκη με 2-0 με γκολ των Τάουνσεντ και Ντουκουρέ.

Εντός έδρας γκέλα για την Λέστερ, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Μπέρνλι, με τον Τζέιμι Βάρντι αρχικά να σκοράρει στην εστία της ομάδας του και στο τέλος να ισοφαρίζει για τις «Αλεπούδες».

Ισόπαλες με σκορ αναδείχθηκαν Γουότφορντ και Νιουκάστλ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Λονγκσταφ αλλά ο Σαρ στο 73ο λεπτό ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Τέλος, η Γουέστ Χαμ πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Λιντς του Μαρσέλο Μπιέλσα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ραφίνια στο 19ο λεπτό αλλά οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το σκορ στο β’ ημίχρονο με αυτογκόλ του Φίρπο και γκολ του Αντόνιο.