Σπέτσια-Μίλαν 1-2: Ο Ντίαθ την έστειλε στην κορυφή (VIDEO)

Η Μίλαν δεν την… πάτησε όπως η προσεχής αντίπαλός της στο Champions League, Ατλέτικο Μαδρίτης και στο εναρκτήριο ματς της 6ης αγωνιστικής της Serie A επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Σπέτσια, πετυχαίνοντας την 5η της νίκη σε έξι αγώνες (έχει και μία ισοπαλία).

«Ήρωας» των «ροσονέρι» ήταν ο Ισπανός μέσος, Μπαρχίμ Ντίαθ, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 82ο λεπτό και πέντε λεπτά μετά πέτυχε το νικητήριο τέρμα των φιλοξενούμενων, χάρις στο οποίο ανέβηκαν προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο 19χρονος γιος του παλαίμαχου άσου της ομάδας του Μιλάνου, Πάολο Μαλντίνι, Ντανιέλε, άνοιξε το σκορ και ισοφάρισε προσωρινά για τους γηπεδούχους ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Ντανιέλε Βέρντε.