Ασταμάτητος ο Βόλος: 3-0 τον Ατρόμητο και κορυφή! (VIDEO)

Ο Βόλος κέρδισε τον Ατρόμητο με 3-0 και είναι στην πρώτη θέση

Ο Βόλος υποδέχθηκε στο Πανθεσσαλικό τον Ατρόμητο για την 3η αγωνιστική της Super League και πήρε σημαντική νίκη με 3-0.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες προσπάθησαν με αξιώσεις να πετύχουν ένα γκολ αλλά αρχικά το VAR πήρε πίσω το πέναλτι που έδωσε ο Τζήλος στον Βόλο κι έπειτα το γκολ που πέτυχε ο Βασιλαντωνόπουλος για τους φιλοξενούμενους ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Εν τέλει, η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 59ο λεπτό όταν μετά από προσπάθεια του Μπερτόλο και επέμβαση του Πίριτς, ο Ροσέρο από κοντά σκόραρε για το 1-0 του Βόλου.

Στο 90ο λεπτό ο Τζήλος υπέδειξε πέναλτι σε παράβαση των φιλοξενούμενων και ο Φαν Βέερτ εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0.

Στο 96ο λεπτό, ο Μπερτόλο έφυγε στην αντεπίθεση, έσπασε την κατάλληλη στιγμή για τον Τερεζίου, ο οποίος πλάσαρε εύκολα για το 3-0 του Βόλου.