Γλίτωσε την ήττα από τη Γρανάδα στο 90' η Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα έχει προβλήματα και αυτά φάνηκαν και στον αγώνα με την Γρανάδα με το τελικό 1-1 να διαμορφώνεται στο 90ο λεπτό.

Η Γρανάδα αιφνιδίασε στους γηπεδούχους μιας και μόλις στο 1ο λεπτό προηγήθηκε με τον Ντουάρτε με 0-1. Έκτοτε η Μπαρτσελόνα είχε τον έλεγχο και την κατοχή, πίεσε αλλά δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο πρώτο μέρος, με τους φιλοξενούμενους να είναι απειλητικοί στην αντεπίθεση.

Το σκηνικό δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, η Μπαρτσελόνα πίεζε για το γκολ το οποίο ήρθε στο 90ο λεπτό με τον Αραούχο.

Η Μπαρτσελόνα είναι στην 7η θέση με 8 βαθμούς αλλά και έναν αγώνα λιγότερο από τις υπόλοιπες ομάδες.