La Liga: Εμειναν στο μηδέν Ατλέτικο και Μπιλμπάο -Πέμπτη σερί ήττα για την Χετάφε

Νέα γκέλα για την ομάδα του Σιμεόνε ενώ η Χετάφε πάει από το κακό στο χειρότερο

Τα βρίσκει… σκούρα στο γήπεδό της η Ατλέτικο! Οι Μαδριλένοι δεν κατάφεραν να διασπάσουν την καλοστημένη άμυνα της Μπιλμπάο, έμειναν στο 0-0 και για δεύτερο σερί εντός έδρας ματς (μετά από το 2-2 με τη Βιγιαρεάλ) χωρίς νίκη.

Κάπως έτσι, η Ατλέτικο ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή, ενώ και η Μπιλμπάο παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα με δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Εύκολα και ωραία για την Ράγιο Βαγιεκάνο, η οποία επικράτησε 3-0 της Χετάφε, για την 5η αγωνιστική της La Liga.

Ο Τρέχο στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους από τα 11 βήματα. Ο Σις στο 78’ διπλασίασε στα τέρματα, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Φαλκάο στο ντεμπούτο του διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με την Χετάφε να γνωρίζει την ήττα για 5ο συνεχόμενο ματς στο πρωτάθλημα μέχρι τώρα. Κάπως έτσι, η… θηλιά γύρω από τον λαιμό του Μίτσελ σφίγγει ακόμη περισσότερο!