Conference League: Δυσκολεύτηκε αλλά κέρδισε την Λίνκολν (0-2) ο ΠΑΟΚ (VIDEO)

Κακή εμφάνιση αλλά νίκη για τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην αδύναμη Λίνκολν αλλά κατάφερε να φύγει με νίκη (0-2) από το Γιβραλτάρ.

Οι γηπεδούχοι ήταν ιδιαιτέρως απειλητικοί στο πρώτο ημίχρονο αλλά είδαν ένα γκολ τους να ακυρώνεται για οφσάιντ και τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη να αποσοβεί το γκολ με καίριες επεμβάσεις.

Το προβάδισμα για την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου έδωσε ο Τσούμπα Ακπομ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Μιτρίτσα με γυριστό έκανε το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ στην αναμέτρηση.