Serie A: Τεράστια ανατροπή και νίκη (2-3) για Τζένοα επί της Κάλιαρι (VIDEO)

Η Κάλιαρι βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, αλλά η Τζένοα με μυθική ανατροπή πήρε το «διπλό» και την πρώτη της φετινή νίκη

Απίθανη Τζένοα, μυθική ανατροπή στη Σαρδηνία και πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα! Οι Γενοβέζοι έφεραν… τούμπα το προβάδισμα που είχε πάρει με 2-0 η Κάλιαρι και έκαναν «σεφτέ» στη Serie A.

Στο 16ο λεπτό ο Ζοάο Πέδρο με εκτέλεση πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 56’ ο Τσεπιτέλι με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0, με τον Ντέστρο στο 59’ να μειώνει σε 2-1.

Ο Φάρες με κεφαλιά, έφερε το ματς στα ίσα 2-2 στο 69ο λεπτό. Ο Αλγερινός δεν σταμάτησε εκεί και στο 78’ ξανά με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-2.