«Κόλλησε» στο Λουίτζι Φεράρι η Ιντερ, 2-2 με τη Σαμπντόρια (VIDEO)

Παρά τις πολλές ευκαιρίες, η Ιντερ δεν κατάφερε να κερδίσει τη Σαμπντόρια, με την οποία έμεινε στο... χορταστικό 2-2

Παρ’ όλο που προηγήθηκε 2 φορές η Ιντερ, δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη η Ιντερ απέναντι στη Σαμπντόρια, η οποία κατάφερε να ισοφαρίσει τους «Νερατζούρι» ισάριθμες φορές και να… κλέψει το βαθμό.

Στο ματς, με την πρώτη καλή στιγμή της αναμέτρησης στο 18′, η ομάδα του Ιντζάκι κατάφερε να ανοίξει το σκορ με ασύλληπτη εκτέλεση φάουλ του Ντιμάρκο.

Η Σαμπντόρια ωστόσο δεν πτοήθηκε και στο 34′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια με ωραίο σουτ του Γιοσίντα.

Στο 44ο λεπτό όμως, ο Μπαρέλα, με ωραία ατομική ενέργεια, πάσαρε στα αριστερά, εκεί όπου ο Λαουτάρο εκτέλεσε απευθείας για το 1-2 των πρωταθλητών Ιταλίας, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος, ξεκίνησε επίσης με γκολ, όταν στο 48ο λεπτό, ο Μπερεζίνσκι, από τα δεξιά, απέφυγε με τρομερό τακουνάκι τον Τσαλχάνογλου, έβγαλε τη σέντρα και ο ξεμαρκάριστος, στο δεύτερο δοκάρι, Αουτζέλο νίκησε τον Χαντάνοβιτς για το 2-2.

Από εκεί και έπειτα η Ιντερ είχε τις στιγμές της, όμως το 2-2 έμελλε να είναι το τελικό σκόρ.