Ανσαριφάρντ: Αγωνίστηκε ως αλλαγή και είχε ασίστ στο Ιράκ-Ιράν (VIDEO)

Ολιγόλεπτη συμμετοχή και ασίστ για τον Καρίμ Ανσαριφάρντ

Με τον Καρίμ Ανσαριφάρντ να αγωνίζεται ως αλλαγή από το 87ο λεπτό μέχρι τη λήξη του αγώνα, το Ιράν πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Ιράκ με 3-0 για την τρίτη φάση των προκριματικών του Μουντιάλ 2022 στη ζώνη της Ασίας.

Οι Πέρσες προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Γιαχάνμπακς ενώ ο Ταρεμί στο 69ο λεπτό έκανε το 0-2. Στο 87ο λεπτό, ο επιθετικός της ΑΕΚ, Καρίμ Ανσαριφάρντ αντικατέστησε τον σκόρερ του πρώτου γκολ και τρία λεπτά αργότερα έδωσε την ασίστ στον Γκολιζάντεχ για το τελικό 0-3.

Με αυτή τη νίκη, η ομάδα του Ντράγκαν Σκόκιτς παραμένει στην πρώτη θέση του ομίλου με 6 βαθμούς, έχοντας το απόλυτο μετά τις πρώτες δυο αγωνιστικές.