Φιλική ήττα (2-1) για την Εθνική από την Ελβετία του... σούπερ-Τσούμπερ (VIDEO)

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Στίβεν Τσούμπερ η Ελβετία επικράτησε με 2-1 της Εθνικής Ελλάδος

Με τον Στίβεν Τσούμπερ να… κάνει ό,τι θέλει (1 γκολ και 1 ασίστ), η Ελβετία κέρδισε με 2-1 την Εθνική Ελλάδος, στη Βασιλεία.

Θετική ήταν η παρουσία της Εθνικής Ελλάδος στο τελευταίο φιλικό πριν τα δύο επίσημα παιχνίδια απέναντι σε Κόσοβο και Σουηδία, όμως η Ελβετία είχε… Τσούμπερ.

Ο άσος της ΑΕΚ, ήταν ο MVP της αναμέτρησης, κάνοντας πραγματικά ό,τι ήθελε και αφού άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μουράτ Γιακίν στο 7ο λεπτό,

ουσιαστικά χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με πάσα πάρε βάλε στον Βάργκας στο 51ο λεπτό.

Στο μεταξύ η Εθνική Ελλάδος είχε ισοφαρίσει με τέρμα του Παυλίδη, έπειτα από ασίστ του Μπακασέτα στο 34′.

Μάλιστα η Εθνική μας έχασε τεράστια ευκαιρία στο 63′ να ισοφαρίσει εκ νέου με τους ίδιους παίκτες πρωταγωνιστές, όμως αυτή τη φορά η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι.