Ηττα για την ΑΕΚ Β' με 2-0 από τη Νίκη Βόλου

Εικόνες από το φιλικό της ΑΕΚ Β' με τη Νίκη Βόλου

Δεύτερη ήττα για την ΑΕΚ Β' στον Βόλο

Μετά την ήττα από την Ρόδο, η ΑΕΚ Β’ ηττήθηκε και από τη Νίκη Βόλου, αυτή τη φορά με 2-0.

Απέναντι σε μια πολύ πιο έμπειρη ομάδα, η νεανική και με πολλές απουσίες ΑΕΚ Β (χωρίς τους Ευθ. Χριστόπουλο, Τζούντα Γκαρσία, Αρβανίτη, Τσιόκρη) βρέθηκε να χάνει νωρίς με 2-0. Η Νίκη σκόραρε στο πρώτο λεπτό με κεφαλιά του Κάσσου και έφτασε και σε δεύτερο γκολ στο 16′ με κοντινό σουτ του Γκαρσία. Λίγο πριν το ημίχρονο αποχώρησε τραυματίας ο Γιώργος Κορνέζος.

Η ΑΕΚ Β’ αντέδρασε και προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι και θα μπορούσε να έχει σκοράρει σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις, με πιο χαρακτηριστική το δοκάρι του Αποστόλη Χριστόπουλου στο 56′.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Μπάγιτς, Πάνος, Τζοβάρας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Κάσσος, Βλαχομήτρος, Γκαρσία, Ροχάνο. Αγωνίστηκαν και οι Αποστολίδης, Τσιμπούκας, Αλιατίδης, Μέτσε, Βασιλείου, Γ. Κυρίτσης, Μπόσιο, Αλτιτζής, Τζιώρας, Τσουκαλάς.

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Κορνέζος, Γιαννούτσος (44′ λόγω τραυματισμού Κώτσιος) Μπούσης, Μουστακόπουλος (75′ Κορομηλάς) Μπάμπης, Αμούρ (46′ Γεωργέας) Γερολέμου (89′ Μαντζουρανάκης) Γιούσης, Ιατρούδης (46′ Απ. Χριστόπουλος).