Εμεινε στο 3-3 με την Μόλντε η Τραμπζονσπόρ - Μοιραίος ο Μπακασέτας με χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις (VIDEO)

Ο Τάσος Μπακασέτας δεν κατάφερε να χαρίσει τη νίκη στην Τραμπζονσπόρ

Η Τραμπζονσπόρ αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με την Μόλντε στην Τουρκία, στην πρώτη αναμέτρηση για τον Γ’ προκριματικό γύρο του UEFA Conference League. Μοιραίος για την ομάδα της Τραπεζούντας ο Τάσος Μπακασέτας, ο οποίος αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ομάδα του Αμπντουλάχ Αβτζί πήρε τρεις φορές το προβάδισμα με τέρματα των Νουακαέμε, Χούγκο και Τζανίνι αλλά οι Νορβηγοί ισοφάρισαν και τις τρεις φορές με δυο γκολ του Μπρίνχιλντσεν κι ένα του Χουσεΐν.

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την επόμενη Πέμπτη στη Νορβηγία.