Αποκλείστηκε στην παράταση ο Αρης παρά τη νίκη (2-1) επί της Αστάνα (VIDEO)

Εκτός Conference League ο Αρης

Ο Αρης προηγήθηκε με 2-0 επί της Αστάνα, οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση αλλά δέχτηκε γκολ στο 120′ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Conference League.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε με τον Μάνο στο 36ο λεπτό, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την ασταθή επέμβαση του Νεπογκόντοφ σε κεφαλιά του Φαμπιάνο.

Στο 78ο λεπτό, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Λούκας Σάσα έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα και οδήγησε το ματς στην παράταση.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι η αναμέτρηση θα πήγαινε στα πέναλτι, στο τελευταίο λεπτό η Αστάνα βρήκε γκολ πρόκρισης με τον Μπίτρι.