Ολυμπιακοί Αγώνες: Με άνεση στους «16» ο Τσιτσιπάς (VIDEO)

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε με 2-0 σετ του Φράνσις Τιαφόε

Το… αίμα του πίσω πήρε ο Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος επικράτησε με 2-0 σετ (6-3 και 6-4) του Αμερικανού Φράνσις Τιαφοέ στον δεύτερο γύρο του Ολυμπιακού Τουρνουά τένις στο Τόκιο και πέρασε στους «16» της διοργάνωσης.

Σε μόλις μία ώρα και 17 λεπτά αγώνα, ο Έλληνας πρωταθλητής κατάφερε να κερδίσει τον αντίπαλό του, ο οποίος τον είχε αποκλείσει πριν από λίγο καιρό στον πρώτο γύρο του Wibledon.

Αντίπαλος του Νο4 του ταμπλό στην φάση των «16» του Ολυμπιακού Τουρνουά θα είναι ο νικητής του ματς ανάμεσα στον Γάλλο Ούγκο Ιμπέρ και τον Σέρβο Μιομίρ Κετσμάνοβιτς.