Κάκιστος ο Αρης, έχασε με 2-0 από την Αστάνα και βλέπει... αποκλεισμό από Ιούλιο! (VIDEO)

Ολοταχώς για αποκλεισμό από τον Ιούλιο ο Αρης

Με το ένα πόδι εκτός Ευρώπης βρίσκεται ο Αρης, ο οποίος ηττήθηκε με 2-0 από την Αστάνα, στον πρώτο αγώνα για τον Β’ προκριματικό γύρο του UEFA Conference League.

Η ομάδα του Ακη Μάντζιου βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 25ο λεπτό όταν ο Μαρίν Τομάσοφ εκμεταλλεύτηκε κακή εκτίμηση του Βραζιλιάνου τερματοφύλακα Ντένις και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η Αστάνα βρήκε και δεύτερο γκολ στην αναμέτρηση, στο 70ο λεπτό, ξανά με τον Τομάσοφ, ο οποίος πέτυχε το 2-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα ποδοσφαιριστές καθώς στο 76ο λεπτό αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Σιμούνοβιτς.

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την επόμενη Πέμπτη στο «Κλεάνθης Βικελίδης».