Κακός ο Ολυμπιακός, κέρδισε 1-0 την Νέφτσι Μπακού και τώρα... τρέχει! (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός με σκόρερ τον Καμαρά πήρε τη νίκη απέναντι στη Νέφτσι Μπακού

Ο Ολυμπιακός παρά την κακή εμφάνιση, έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον Γ’ προκριματικό του UEFA Champions League καθώς επικράτησε με 1-0 της Νέφτσι Μπακού στο Φάληρο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βαλμπουενά, η μπάλα στρώθηκε στον Καμαρά, ο οποίος με όμορφο σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκαν ο Καμαρά στο 42ο λεπτό και ο Τσελίκ στο 63ο, αμφότεροι με απευθείας κόκκινη κάρτα για εγκληματικά μαρκαρίσματα.

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί την επόμενη εβδομάδα στο Μπακού.