Κακή εικόνα και ήττα για τον Βόλο, 1-0 από την Ντάινζε

Ακύρωσε την καλή εικόνα των προηγούμενων αγώνων ο Βόλος, αφού ηττήθηκε με 1-0 από τη Ντάινζε

Τη φιλική ήττα με 1-0 γνώρισε ο Βόλος με αντίπαλο την Ντάινζε στο τρίτο φιλικό στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας που διεξάγεται στην Ολλανδία. Οι Θεσσαλοί δεν παρουσίασαν την ίδια καλή απόδοση με τα πρώτα φιλικά, έχοντας δυσκολία στην ανάπτυξη.

Η Ντάινζε μπήκε μπροστά στο σκορ στο 41ο λεπτό με τον Στάινλες. Στο β’ μέρος η εικόνα του Βόλου βελτιώθηκε, όμως ξανά έμεινε μακριά απ’ το γκολ.

Οι Θεσσαλοί είχαν την ευκαιρία να φύγουν απ’ την αναμέτρηση με την ισοπαλία, όμως στο 84ο λεπτό ο Μπαριέντος αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Βόλος: Κλέιμαν, Πουρίτα, Γκιουλέν, Ρομέρο, Φερράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Φερνάντες, Νίνης, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ

Η 11αδα του δεύτερου ημιχρόνου: Παπαδόπουλος, Ροσέρο, Λογαράς, Βοικτόφσκι, Κούζντρα, Τριανταφύλλου, Ακριβόπουλος

Ντάινζε: Ντούτο, Γιάνσες, Ντελούζ, Πραιτσινένκο, Μπλόντελε, Μπιζιμανά, Λεκοντέ, Σαλούκ, Ντανσοκό, Στάιλενς, Μέρτενς.