Αυτός είναι ο όμιλος της ΑΕΚ στο BCL της επόμενης σεζόν

Έγινε η κλήρωση στα κεντρικά της FIBA και βγήκε ο όμιλος της ΑΕΚ για την νέα σεζόν.

Στοιχηματική εμπειρία… όπως θα ήθελες να είναι! Παίξε Νόμιμα - 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ: ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση των ομίλων του BCL για την νέα σεζόν στο «Patrick Baumann – House of Basketball» στο Mies, πλησίον της Γενεύης και η ΑΕΚ έμαθε τον όμιλο της.

Η ΑΕΚ βρίσκεται στο Δ Όμιλο και κληρώθηκε με τις  Falco Szombathely από Ουγγαρία, VF Riga από Λετονία και μια ομάδα που θα περάσει από τα προκριματικά μεταξύ των Treviso ή London Lions, Bakken Bears, Leiden, Mons Hainaut και Tsmoki Minsk.

Θυμίζουμε ότι το σύστημα διεξαγωγής άλλαξε φέτος και πλέον ο πρώτος του ομίλου περνάει απευθείας στους 16 και οι 2οι και 3οι όλων των ομίλων παίζουν μια σειρά best-of-3 για να προκριθούν.

Αυτός είναι ο όμιλος της ΑΕΚ στο BCL της επόμενης σεζόν

Οι όμιλοι του BCL:

Α’ Όμιλος

Τενερίφη
Λούντβιγκσμπουργκ
Ντινάμο Σάσαρι
Νικητής 20 (προκριματικά)

Β’ Όμιλος

Χάποελ Ιερουσαλήμ
Μανρέσα
Καρσίγιακα
Σταλ Όστρο

Γ’ Όμιλος

Νίζνι Νόβγκοροντ
Ουνικάχα Μάλαγα
Ντιζόν
Λαύριο

Δ’ Όμιλος

ΑΕΚ
Ρίγα
Φάλκο Σζομπατέλι
Νικητής 14 (προκριματικά)

Ε’ Όμιλος

Νίμπουρκ
Γαλατασαράι
ΠΑΟΚ
Ιγκοκέα

ΣΤ’ Όμιλος

Στρασμπούργκ
Τόφας
Οστάνδη
Νικητής 17 (προκριματικά)

Ζ’ Όμιλος

Χάποελ Χολόν
Νταρουσάφακα
Μπρίντιζι
Νικητής 11 (προκριματικά)

Ή’ Όμιλος

Μπούργκος
Ρίτας Βίλνιους
Μπεσίκτας
Όλντενμπουργκ

Προκριματικά

1. Σαλόν Βίλπας – Κλουζ
2. Τρεβίζο – Λόντον Λάιονς
3. Γιουβέντους – Κάπφενμπεργκ
4. Χάποελ Εϊλάτ – Πάρμα Περμ
5. Σπλιτ – ΑΕΚ Λάρκανα
6. Λάιντεν – Μονς
7. Κάλεβ Κράμο – Σπόρτιγκ
θ. Προμετέι – Λέφσκι Λουκόιλ

Ημιτελικά 

9. Νικητής 1 – Περιστέρι
10. Νικητής 5 – Φρίμπουργκ
11. Νικητής 9 – Νικητής 10 (ο νικητής πάει στον έβδομο όμιλο).

12. Νικητής 2 – Μπάκεν Μπέαρς
13. Νικητής 6 – Τσμόκι Μινσκ
14. Νικητής 12 – Νικητής 13 (ο νικητής πάει στον τέταρτο όμιλο)

15. Νικητής 3 – Μπάμπεργκ
16. Νικητής 7 – Μόρναρ Μπαρ
17. Νικητής 15- Νικητής 16 (ο νικητής πάει στον έκτο όμιλο)

18. Νικητής 4 – Λε Μαν
19. Νικητής 8 – Οπάβα
20. Νικητής 18 – Νικητής 19 (ο νικητής πάει στον πρώτο όμιλο)

LIVE όλες οι ειδήσεις

Οι ειδήσεις του enwsi.gr στο Google News

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΑΣ
ΟΛΑ ΤΑ BLOGS
X