Conference League: Τα ζευγάρια στον 1ο προκριματικό - Αύριο στις 14:30 μαθαίνει αντίπαλο η ΑΕΚ!

Εγινε η πρώτη κλήρωση για το Conference League - Αύριο το μεσημέρι μπαίνει και η ΑΕΚ στην κλήρωση του 2ου προκριματικού γύρου

Στοιχηματική εμπειρία… όπως θα ήθελες να είναι! Παίξε Νόμιμα - 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ: ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Το μεσημέρι της Τρίτης έγινε η πρώτη κλήρωση για το Europa Conference League και πιο συγκεκριμένα κληρώθηκαν οι ομάδες που ήταν στον πρώτο προκριματικό. Αύριο στις 14.30 η ΑΕΚ θα μάθει τον αντίπαλο της για τον δεύτερο προκριματικό.

Οι αγώνες στην τρίτη διοργάνωση της UEFA ξεκινούν στις 8 Ιουλίου και η Ενωση θα μπει στη μάχη της Ευρώπης στις 22 Ιουλίου, παίζοντας το πρώτο της επίσημο παιχνίδι της σεζόν.

Συνολικά, θα συμμετάσχουν 184 ομάδες, συμπεριλαμβανομένων τουλάχιστον μίας από καθεμία από τις 55 ομοσπονδίες και 46 συλλόγους που θα μετακινηθούν από το Champions ή το Europa League.

Καμία ομάδα δεν προκρίνεται απευθείας στους ομίλους των 32 ομάδων (8 όμιλοι των 4). Από αυτές, οι 22 θα προέρχονται από τα προκριματικά του Europa Conference League, ενώ οι υπόλοιπες 10 θα είναι εκείνες που θα αποκλειστούν από τα playoffs του Europa League.

Η κλήρωση για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Conference League

  • Λεβάντια Τάλιν (Εσθονία)- Σεντ Τζοζέφ (Γιβραλτάρ)
  • Ιντερ Τούρκου (Φινλανδία)- Ακαδημία Πούσκας (Ουγγαρία)
  • Ντέτσιτς (Μαυροβούνιο)- Ντρίτα (Κόσοβο)
  • Σουντούβα (Λιθουανία) – Βαλμιέρα (Λετονία)
  • Λα Φιορίτα 1967 (Σαν Μαρίνο) – Μπιρκιρκαρά (Μάλτα)
  • Μονς Κάπλε (Γιβραλτάρ)- Σάντα Κόλομα (Ανδόρα)
  • Βελέζ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)- Κολερέιν (Β. Ιρλανδία)
  • Ντομζάλε (Σλοβενία)- Σουίφτ Χέσπερ (Λουξεμβούργο)
  • Σκούπι 1987 (Βόρεια Μακεδονία)- Λάπι (Κόσοβο)
  • Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία) – Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)
  • Σφίντουλ Γκεόργκε (Μολδαβία) – Πατριζάνι (Αλβανία)
  • Μάριμπορ (Σλοβενία)- Ουράτρου (Αρμενία)
  • Λάτσι (Αλβανία) – Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)
  • Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)- Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)
  • Νοά (Αρμενία) – Κουόπιο (Φινλανδία)
  • Ζίλινα (Σλοβακία) – Ντίλα Γκόρι (Γεωργία)
  • Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) – Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)
  • Πάιντε Λιναμεεσκοντ (Εσθονία) – Σλασκ (Πολωνία)
  • RFS (Λετονία) – ΚΙ Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)
  • Μπάλα Τάουν (Ουαλία) – Λάρνε (Β.Ιρλανδία)
  • Φεχερβάρ FC (Ουγγαρία) – Αραράτ Ερεβάν (Αρμενία)
  • Γκάγκρα (Γεωργία) – Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)
  • Σίλεκς (Βόρεια Μακεδονία)- Πετροκούντ Χιντσέστι (Μολδαβία)
  • Σιρόκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – Βλάζνια (Αλβανία)
  • Στιάρναν (Ισλανδία) – Μποέμιανς (Ιρλανδία)
  • Γκλεντόραν (Β. Ιρλανδία) – Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)
  • Σαντ Τζούλια (Ανδόρα) – Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)
  • Eουρόπα (Γιβραλτάρ) – Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)
  • Ντάνταλκ (Ιρλανδία) – Νιούτον (Ουαλία)
  • Μόστα (Μάλτα) – Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)
  • Στρούγκα (Βόρεια Μακεδονία) – Λιεπάγια (Λετονία)
  • Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο) – Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)
  • Χόνκα (Φινλανδία) – NSÍ Ρούναβικ (Νησιά Φερόες)


LIVE όλες οι ειδήσεις

Οι ειδήσεις του enwsi.gr στο Google News

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΑΣ
ΟΛΑ ΤΑ BLOGS
X