Copa America: Εύκολα στην πρεμιέρα η Βραζιλία, 3-0 την Βενεζουέλα (VIDEO)

Η Βραζιλία δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση από την Βενεζουέλα, των 14 θετικών κρουσμάτων, στην πρεμιέρα του Κόπα Αμέρικα και επικράτησε εύκολα με 3-0.

Το σκορ άνοιξε για την Βραζιλία ο Μαρκίνιος στο 23ο λεπτό με κοντινό πλασέ από την μικρή περιοχή της Βενεζουέλας με την «σελεσάο» να έχει ευκαιρίες και για άλλα γκολ στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε με την Βραζιλία να κυριαρχεί και να προηγείται με 2-0 χάρη σε πέναλτι του Νεϊμάρ στο 64ο λεπτό. Ο Μπαρμπόσα στο 89ο λεπτό έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.