EURO 2021: «Λύγισε» η Δανία μετά το σοκ με τον Ερικσεν και ηττήθηκε (0-1) από την Φινλανδία (VIDEO)

Η Δανία «λύγισε» μετά το σοκ που υπέστησαν οι παίκτες της με τον Κρίστιαν Ερικσεν και γνώρισαν την ήττα με 0-1 από την Φινλανδία στο πρώτο ματς του δεύτερου ομίλου του EURO 2021.

Το γκολ της νίκης για τους Φιλανδούς στο πρώτο παιχνίδι της ιστορίας του σε τελική φάση EURO 2021, σημείωσε ο Πονγκιάπαλο στο 60′. Μετά το σοκ με τον Ερικσεν, το παιχνίδι συνεχίστηκε αρκετές ώρες αργότερο από το 43ο λεπτό, στο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές σταμάτησαν για πέντε λεπτά και συνέχισαν για την επανάληψη. Παρότι οι Δανοί ήταν ξανά καλύτερη, μια φάση ήταν αρκετή για να τους στερήσει ένα θετικό αποτέλεσμα. Μάλιστα, στο 74ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν και πέναλτι με τον Χόιντμπεργκ.