Της τελείωσε και το κίνητρο

Εικόνες από το Άρης-ΑΕΚ

Μια ακόμη ήττα με 3-0 σετ γνώρισε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ από τον Άρη στη Θεσσαλονίκη για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών. Η «Ένωση» δεν κατάφερε να πραγματοποιήσει μια καλή εμφάνιση στα δύο πρώτα σετ χάνοντας σχετικά εύκολα. Η έλλειψη εμπειρίας στοίχισε για μια ακόμη φορά από την ομάδα ενώ είναι φανερή πλέον και η έλλειψη αγωνιστικού κινήτρου. Οι αθλήτριες περιμένουν να τελειώσει αυτή η σεζόν με τον υποβιβασμό να έχει κριθεί εδώ και καιρό. Το πρώτο σετ ήταν καταστροφικό για την ΑΕΚ που δεν μπόρεσε να πετύχει τίποτα καλό, μη μπορώντας να ακολουθήσει τον ρυθμό των γηπεδούχων. Στο δεύτερο σετ και πάλι ο Άρης ξεκίνησε εντυπωσιακά με ένα σερί στο σκορ. Η «Ένωση» κατάφερε να μειώσει σε 17-15 ωστόσο σε εκείνο το σημείο και πάλι τα εύκολα λάθη της στοίχισαν τη νίκη. Στο τρίτο σετ εμφανίστηκε πιο συγκεντρωμένη όμως και πάλι ο Άρης εκμεταλλευόμενος την εμπειρία του πήρε τη νίκη με 25-21.

Τα σετ: 25-13, 25-17, 25-21

ΑΕΚ (Σαμαράς) Νούσια, Βάθη, Αργυροπούλου, Ζίγκα, Γεωργαντά, Μπελιά –λ / Καράτερζη, Καλαφατάκη, Κουτρουμπή, Βενέτη