Έχασαν αλλά κρατάνε την πρόκριση οι Παγκορασίδες 1

Μετά από τέσσερις σερί νίκες οι “κιτρινόμαυρες” έχασαν χθες με 3-2 σετ από το Μαρκόπουλο παρόλα αυτά συνεχίζουν να ελπίζουν για την πρόκριση τους στο φάιναλ φορ του πρωταθλήματος. Πλέον ο επόμενος αγώνας με τον Βύρωνα έχει αποκτήσει χαρακτήρα τελικού για τα κορίτσια της ΑΕΚ που θέλουν μόνο νίκη για να πάρουν  το εισιτήριο για τις τέσσερις κορυφαίες ομάδες της διοργάνωσης. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τους γηπεδούχους να παίρνουν το πρώτο σετ και την “Ένωση” να αντιδράει κερδίζοντας τα δύο επόμενα. Το Μαρκόπουλο ισοφάρισε και στο τάι μπρέικ η κούραση και τα λάθη σε κρίσιμα σημεία έφεραν την ήττα με 17-15 για τις αθλήτριες του “Δικεφάλου” που το πάλεψαν μέχρι το τέλος.

Τα σετ: 26-24, 20-25, 21-25, 25-15, 17-15

Το ρόστερ των Παγκορασίδων1: Βάσια Αντωνιάδη, Μαρία Αντωνιάδη, Βασιλική Κούτσικου, Αγγελίνα Στρικκα, Αγάπη Αντωνίου, Μαίρη Γεωργακοπούλου, Κυριακή Κρεμμύδα , Χριστίνα Παναγιωτοπούλου, Μαρία Κουτσογιάννη, Βεατρίκη Μάστορα.

Προπονητής: Χάρης Σκουτελάκος