Η ΑΕΚ έχασε ξανά με 3-1 από τον Πανναξιακο και είπε "αντίο" στο ευρωπαϊκό εισιτήριο

ΦΩΤΟ από το Πανναξιακός – ΑΕΚ

Pannaksiakos - AEK Volley gynaikwn  (1)Την δεύτερη ήττα από τον Πανναξιακό γνώρισε η ΑΕΚ με 3-1 σετ, με την Ένωση να τερματίζει στην 4η θέση του πρωταθλήματος. Την 3η θέση που οδηγεί στην Ευρώπη κατέκτησε  ο Πανναξιακός.

Παρά το νωθρό ξεκίνημα η ΑΕΚ βελτίωσε την εμφάνιση της και πήρε το πρώτο σετ 25-22. Ο Πανναξιακός διατηρούσε το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια αυτού του σετ ωστόσο η ΑΕΚ διόρθωσε τα λάθη της και «χτύπησε» την ομάδα της Νάξου στα αδύνατα σημεία της. Η εικόνα των φιλοξενούμενων στο δεύτερο σετ δεν άλλαξε, αυτή που άλλαξε ήταν η εικόνα της ομάδας του Μανώλη Ρουμελιώτη, η οποία δεν εκμεταλλεύτηκε όπως θα έπρεπε το 1-0 και έδωσε δικαίωμα στον Πανναξιακό με το 20-25 να ισοφαρίσει τα σετ σε 1-1.  Το τρίτο σετ έμελε να είναι και το πιο …εφιαλτικό της ΑΕΚ σε ολόκληρο το ματς. Η Ένωση πήρε μόλις 13 πόντους που ήταν και η χαμηλότερη συγκομιδή πόντων στο παιχνίδι και οι φιλοξενούμενοι πολύ εύκολα κατάφεραν να προηγηθούν 2-1 στα σετ.  Η απογοήτευση ήταν εμφανής στα «κιτρινόμαυρα» κορίτσια μετά από το 3ο σετ με αποτέλεσμα να ξεκινήσουν το τέταρτο χωρίς να πιστέψουν στην ανατροπή. Το τελευταίο όπως αποδείχθηκε σετ έληξε με 19-25, με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν και στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς την Ένωση.

Δείτε πως μετέδωσε το Enwsi.gr την αναμέτρηση.