Δέλλας: «Θέλαμε σκορ πρόκρισης και τα καταφέραμε, κάναμε στο γήπεδο όσα ζήτησα»

ΦΩΤΟ από το ΑΕΚ - Φωκικός

μπορμποκης δελλας borbokis dellasΟ Τραϊανός Δέλλας είδε το 4-0 της ΑΕΚ επί του Φωκικού και δήλωσε απόλυτα ευχαριστημένος από την εμφάνιση και το σκορ στην Συνέντευξη Τύπου.

Ο τεχνικός της ΑΕΚ είπε μεταξύ άλλων για το παιχνίδι «Θέλαμε να μπούμε στο Κύπελλο με το δεξί. Τα καταφέραμε καλά. Θα χώριζα το ματς σε δύο μέρη. Στο πρώτο ημίχρονο σε μεγάλο διάστημα είχαμε αργή ανάπτυξη και μας δυσκόλεψε στην λειτουργία, αλλά δίχως να απειληθούμε. Αν εξαιρέσουμε κάποια λάθη μας. Έπαιζε κλειστά ο αντίπαλος και μας δυσκόλεψε. Στο β’ όταν αλλάξαμε ρυθμό τα κάναμε εύκολα με τρία γκολ. Θα μπορούσε μεγαλύτερο το σκορ. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος με την διάθεση των παιδιών. Θέλαμε σκορ πρόκρισης και το 4-0 είναι πολύ καλό σκορ. Πάμε και στην Άμφισσα για τη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε ρυθμό και τα κάναμε εύκολα. Όπως είπα δεν μπορώ να πω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από το 90λεπτο, αφού κάναμε όσα ζήτησα. Ο κόσμος δείχνει αν είναι ευχαριστημένος με το χειροκρότημα».