Τι κάνει ο άνθρωπος;;;;;

Θα μας τρελάνει ο Καζαντζόγλου. Πάλι ταμείο. Για πέμπτη συνεχόμενη μέρα. Και με μαγικό συνολικό ποσοστό, 7 στα 9 πετυχημένα στοιχήματα. Πάει φουλ για τίτλο. Ο Καπετανάκος πάντως, προσπαθεί να ακολουθήσει. Έστω και από τύχη, μιας και “διάβασε” ένα ματς που δεν θα άνοιγε και γι αυτό το έπαιξε Χ ημίχρονο και κατάφερε να βγάλει 0-0 στο ημίχρονο και 3-2 τελικό. Φόρα πήρε και ο Λούπος με τρίτο συνεχόμενο ταμείο και ο Κιτσιγιάννης που έσπασε την γκίνια. Οι άλλοι τρεις, καληνύχτα. Πάμε στο σημερινό πλούσιο κουπόνι.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΡΓΥΡΑΚΟΣ: ΑΡΣΕΝΑΛ-ΛΕΣΤΕΡ 1 (1.53)

Αν και πρεμιέρα θα στηρίξουμε την Άρσεναλ και ας βρίσκεται εκτός πλάνων ο Σάντσες.

ΝΙΚΟΣ ΚΙΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ: ΑΡΣΕΝΑΛ – ΛΕΣΤΕΡ    1    (1.53)

Εύκολα ή δύσκολα οι γηπεδούχοι θα πάρουν τη νίκη.

ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΛΗΣ: ΡΕΝ – ΛΙΟΝ 2 ΚΑΙ ΟΒΕΡ (3,00)

Μπορεί να έχασε τον Λακαζέτ η Λιόν, αλλά εξακολουθεί να είναι μια ομάδα με εξαιρετική επίθεση και σε καλό φεγγάρι. Θα πάω στη νίκη της με πολλά γκολ.

ΤΑΣΟΣ ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΟΣ: ΑΡΣΕΝΑΛ – ΛΕΣΤΕΡ                 2-3 ΓΚΟΛ                   2,10

Πρεμιέρα είναι, δεν περιμένω να ανοίξει πολύ το σκορ.

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ: ΣΑΝΤΕΡΦΙΟΡΝΤ – ΣΟΓΚΝΤΑΛ                       GOAL & OVER             2,40

Ομάδες φουλ επιθετικές, πιστεύω πως θα έχουν γκολ αμφότερες με νίκη των γηπεδούχων στο φινάλε.

ΠΑΝΟΣ ΛΟΥΠΟΣ: ΤΟΥΡ-ΡΕΜΣ 2-3 ΓΚΟΛ (2.02)

Με τη Β’ Γαλλίας θα ασχοληθώ σήμερα και την αναμέτρηση της Τουρ με την Ρεμς για την 3η αγωνιστική της Ligue 2. Οι γηπεδούχοι έχουν δύο ήττες στις δύο πρώτες αγωνιστικές (με 2-0 και 3-0) και οι φιλοξενούμενοι δύο νίκες (με 2-0 και 1-0). Πιθανό το «2», αλλά θα προτιμήσω τα 2-3 γκολ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΕΡΑΦΕΙΜΙΔΗΣ: ΖΟΥΛΤΕ ΒΑΡΕΓΚΕΜ – ΜΠΡΙΖ    ΟΒΕΡ 3.5    (2.65)

Ομάδες με επιθετικούς προσανατολισμούς και πολλά αμυντικά κενά. Πάμε στα πολλά γκολ.