ΑΕΚ – Φωκικός 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΦΩΤΟ από το ΑΕΚ - Ρόμα

barbosaΜπορεί το ματς με την Ρόμα πριν μία εβδομάδα να συγκέντρωσε όλο το ενδιαφέρον, αλλά σήμερα η ΑΕΚ μπαίνει επίσημα στην σεζόν. Στο πλαίσιο της α’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος, η Ένωση υποδέχεται τον Φωκικό στο ΟΑΚΑ για τον πρώτο αγώνα και θέλει νίκη με… σκορ για να είναι ήρεμη στον επαναληπτικό της Άμφισσας.

Ακούστε LIVE μέσω WEB RADIO την περιγραφή του αγώνα με τον Θοδωρή Ραλλή στο μικρόφωνο του enwsi.gr, ενώ στο ρεπορτάζ του αγώνα οι Σταύρος Καζαντζόγλου και Τάσος Καπετανάκος μεταφέρουν τα πάντα από το ΟΑΚΑ

Πατήστε το play και ακούστε την μετάδοση, διαβάστε παρακάτω γραπτώς την εξέλιξη του αγώνα.

Live streaming video by Ustream

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΣΤΟ LIVE

Τέλος αγώνα στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ νίκησε 4-0 χάρη στα γκολ των Κολοβέτσιου, Μπαρμπόσα, Πλατέλλα και Ανάκογλου και… καθάρισε την πρόκριση ενόψει επαναληπτικού στην Άμφισσα.

90′ Φοβερή ενέργεια και σουτ του Μπαρμπόσα, ελάχιστα άουτ η μπάλα!

87′ Ο Κορκοτζέλος στην θέση του Σαΐνι για τον Φωκικό

83′ Φοβερή ευκαιρία με τον Κολοβέτσιο, με την κεφαλιά του να φεύγει λίγο άουτ!

82′ Σουτ του Ζόριτς, η μπάλα κοντράρει και πάει κόρνερ

80′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Ρόβας στην θέση του Ανάκογλου

78′ Κεφαλιά του Γκάσεκα, η μπάλα άουτ.

76′ Ντούνης αντί Πλατέλλα που αποθεώνεται!

75′ Φοβερη ευκαιρία με τον Πλατέλλα και το σουτ πάει κόρνερ!

74′ Ο Ντάμπος αντί του Χαριτίδη για τον Φωκικό

71′ ΓΚΟΛ Ο Ανάκογλου τσίμπησε την μπάλα στην περιοχή, την σήκωσε και με φοβερό γυριστό έκανε το 4-0 στο ΟΑΚΑ!!!

68′ ΓΚΟΛ Σέντρα του Πλατέλλα, η μπάλα στο κεφάλι του Μπαρμπόσα και 3-0!

67′ Απίστευτο βον πλανέ του Πλατέλλα από σέντρα Πεταυράκη, με την μπάλα να φεύγει πάνω απο το δοκάρι!

64′ Απίστευτο σόλο του Ανάκογλου στην αντεπίθεση, τον έβγαλε τετ α τετ ο Μπαρμπόσα, η μπάλα λίγο άουτ!

62′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα ο Ζόριτς, εκτός ο Ντακόλ. Ο Καντούτσης εκτός για τον Φωκικό, μέσα ο Καρυπιάδης

61′ Ο Ντακόλ εκτέλεσε φάουλ εκτός περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Γιαννίκογλου.

58′ ΓΚΟΛ Ο Πλατέλλας με υπέροχο τεχνικό σουτ στέλνει την μπάλα στο γάμα της εστίας για το 2-0!

52′ Κόρνερ του Μπαρμπόσα, κεφαλιά του Κολοβέτσιου η μπάλα στα χέρια του Γιαννίκογλου

48′ Ο Δημητρίου σπρώχνει τον Πλατέλλα εντός περιοχής, ο Βάτσιος δεν δίνει τίποτε

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τον Φωκικό στην σέντρα του αγώνα.

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ κερδίζει με 1-0 χάρη στο γκολ του Κολοβέτσιου από το 24′.

37′ Πολύ καλή πάσα Κορδέρο στον Πλατέλλα, προσπάθησε να κάνει απευθείας κεφαλιά ο τελευταίος με την μπάλα να φεύγει άουτ

35′ Σέντρα σουτ του Κορδέρο από δεξιά, η μπάλα πάει κόρνερ από το χέρι του Γιαννίκογλου.

30′ Ευκαιρία για τον Φωκικό με τον Γκάσεκα να σουτάρει σε τετ α τετ λίγο άουτ!

29′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, η κεφαλιά του Λαμπρόπουλου κόντραρε και έφυγε κόρνερ!

1′ ΓΚΟΛ Ο Πλατέλλας έκανε από δεξιά έκανε φοβερό γύρισμα στον Κολοβέτσιο, που με δυνατό σουτ έκανε το 1-0 στο ΟΑΚΑ!!!

20′ Φοβερή απόκρουση του Ανέστη στο σουτ του Γκασέκα, η μπάλα άουτ!

19′ Κίτρινη κάρτα στον Μουστάκη

Έριξε τον ρυθμό της η ΑΕΚ που δεν έχει κάνει φάσεις για γκολ

7′ Μακρινό σουτ από τον Ντακόλ που ήταν εκτός περιοχής, η μπάλα ελάχιστα άουτ.

3′ Εξαιρετικό φάουλ του Μπαρμπόσα, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι με την ΑΕΚ στην σέντρα